Patalpų nuoma iš fizinio asmens ir Gyventojų pajamų mokestis

Įmonės ir Individualią veiklą pagal pažymą vykdantys gyventojai dažnai nuomojasi patalpas savo veiklai. Ne retai šios patalpos yra nuomojamos iš fizinių asmenų su kuriais sudaroma nuomos sutartis. Ką reikia žinoti Įmonėms ir Individualią veiklą vykdantiems gyventojams apie patalpų nuomą iš fizinio asmens?

Įmonė ar Individualią veiklą vykdantis gyventojas išmokėdamas fiziniam asmeniui už patalpų nuomą privalo išskaičiuoti 15 procentų Gyventojų pajamų mokestį ir sumokėti Valstybinei mokesčių inspekcijai. Už teisingą mokesčio apskaičiavimą, sumokėjimą ir deklaravimą prievolė tenka Įmonei ar Individualią veiklą vykdančiam gyventojui, kuris nuomojasi patalpas iš fizinio asmens.

Gyventojų pajamų mokesčio Valstybinei mokesčių inspekcijai sumokėjimo terminas priklauso nuo nuomos mokesčio gyventojui sumokėjimo datos.

Išmokėjus nuo mėnesio 1 dienos iki 15 dienos, Gyventojų pajamų mokestį privaloma sumokėti iki to mėnesio 15 dienos. Išmokėjus nuo mėnesio 16 dienos iki mėnesio paskutinės dienos, Gyventojų pajamų mokestį privaloma sumokėti iki to mėnesio paskutinės dienos.

Svarbu atsiminti, kad šias išmokas ir gyventojų pajamų mokestį reikia deklaruoti GPM313 deklaracijoje iki kito mėnesio 15 dienos. Prievolė deklaruoti – ir įmonei, ir individualią veiklą vykdančiam gyventojui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.