Individualios veiklos pagal pažymą atmintinė – Automobilis

 

1. Prieš pradedant naudoti automobilį Individualioje veikloje privaloma pateikti Valstybinei mokesčių inspekcijai FR0457 formą „Fizinio asmens pranešimas apie ilgalaikio turto ar jo dalies priskyrimą vykdomai individualiai ir/arba kitai ekonominei veiklai“. (pateikiama prisijungus prie VMI EDS sistemos).

2. Svarbu nustatyti kokia dalimi (išreikšta procentais) automobilis bus naudojamas asmeninėms reikmėms, o kuria dalimi individualioje veikloje. Gyventojas pats privalo įsivertinti ir nurodyti FR0457 formoje.

3. Automobilio savikaina (pirkimo kaina) neįsiskaičiuoja į individualios veiklos išlaidas (išskyrus jei teikiamos transporto, vairavimo mokymo ar auto nuomos paslaugos).

4. Remonto, eksploatacijos draudimo išlaidas galima priskirti prie individualios veiklos išlaidų tą dalimi, kuri buvo nurodyta FR0457 formoje (2 punktas).

5. Kuro išlaidos pagrindžiamos pagal kuro įsigijimo dokumentus. Sąskaita faktūra nėra būtina, jeigu kuro čekyje yra nurodytas pirkėjas (individualią veiklą vykdantis asmuo) ir čekio suma neviršija 150 Eur. Individualią veiklą vykdantis gyventojas privalo įrodyti, kad kuras sunaudotas individualiai veiklai vykdyti. Rekomenduojama naudoti kelionės lapą, kuriame nurodomas kelionės tikslas ir nuvažiuoti kilometrai, taip pat sunaudoto kuro normos, pagal automobilio techninius duomenys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.