Individualios veiklos pagal pažymą apmokestinimas 2019 metais

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pristatė 2019 metų SoDros biudžetą ir Socialinio draudimo ir Sveikatos draudimo įmokų tarifus. Nors biudžeto projektą su įmokų tarifais dar turi patvirtinti Seimas, bet jau galima numatyti, kad jie tokie ir liks.

Svarbu paminėti, kad Gyventojų pajamų mokesčio pokyčių savarankiškai dirbantiems pagal individualios veiklos pažymą nėra numatyta. Išlieka tas pats 15 % tarifas ir taikomas pajamų mokesčio kreditas, kuris sumažina mokėtina gyventojų pajamų mokestį, t. y.:

 • kai per metus apmokestinamos pajamos (pelnas) neviršija 20 000 Eur taikomas Gyventojų pajamų mokesčio tarifas 5 %;
 • kai per metus apmokestinamos pajamos (pelnas) nuo 20 000 Eur iki 35 000 Eur taikomas Gyventojų pajamų mokesčio tarifas proporcingai didėja nuo 5% iki 15%;

 • kai per metus apmokestinamos pajamos (pelnas) viršija 35 000 Eur, tai Gyventojų pajamų mokesčio tarifas 15 %.

Pokyčiai svarbūs skaičiuojant Socialinio ir Sveikatos draudimo įmokas.

2018 metais:

 • Socialinio draudimo įmokos 28,9% ( + 2% jei asmuo kaupia pensijai papildomai) ir 9% Sveikatos draudimo įmokų.
 • Socialinio draudimo ir Sveikatos įmokos skaičiuojamos nuo 50 % (pusės) apmokestinamųjų pajamų (pelno) per metus.
 • Taikomos įmokų lubos 28 Vidutiniai šalies darbo užmokesčio dydžiai.

2019 metais:

 • Socialinio draudimo įmokos 12,52% ( + 3% jei asmuo kaupia pensijai papildomai) ir 6,98% Sveikatos draudimo įmokų.
 • Socialinio draudimo ir Sveikatos įmokos skaičiuojamos nuo 90 % apmokestinamųjų pajamų (pelno) sumos per metus.
 • Taikomos įmokų lubos 43 Vidutiniai šalies darbo užmokesčio dydžiai.

Žemiau pateikti skaičiavimai, kiek mokesčių ir įmokų reikia sumokėti gyventojui vykdančiam individualią veiklą pagal pažymą, kai gyventojas jau turi Socialinį ir Sveikatos draudimą. T.y. yra dirbantis, o  individuali veikla, tai tik papildoma veikla (skaičiavimuose pateikta, kad gyventojas nekaupia savarankiškai papildomai pensijai).

2018 metais

Kaip keisis IV apmokestinimas 2019 metais-page-001

2019 metais

Kaip keisis IV apmokestinimas 2019 metais_2018_lapkricio26-page-002

Mokesčių našta savarankiškai dirbančiam pagal individualios veiklos pažymą 2019 metais sumažėja nuo 1 p.p.o viršijus 25 tūkst. eur padidėja 1,8 p.p. (procentiniais punktais arba kitaip procento pokyčiais).

Ankstesniuose pateiktuose skaičiavimuose pokytis nežymus. Didesni pokyčiai laukia tų asmenų, kuriems ši savarankiškos veiklos forma yra pagrindinės pajamos ir gyventojas nėra niekur kitur draustas Socialiniu ir Sveikatos draudimu. T.y. Socialinio draudimo ir Sveikatos įmokos skaičiuojamos nuo apmokestinamųjų pajamų (uždirbto pelno), tačiau ne mažiau nei nuo Minimalios mėnesinės algos (skaičiavimuose pateikta, kad gyventojas nekaupia savarankiškai papildomai pensijai).

2018 metais

Kaip keisis IV apmokestinimas 2019 metais-page-003

2019 metais

Kaip keisis IV apmokestinimas 2019 metais_2018_lapkricio26-page-004

 

Pateiktuose skaičiavimuose akivaizdu, kad mažas pajamas uždirbantiems ir norintiems savarankiškai apsidrausti Socialiniu draudimu mokesčių našta sumažėja 10,8 p.p. t.y. Socialinis draudimas uždirbti vienų metų stažą atpigs. Tačiau tiems asmenims, kuriems Socialinis draudimas nėra aktualus, o mokamas tik Privalomas sveikatos draudimas, tai ši įmoka padidės per metus 33 Eurais.

Informacija parengta remiantis iki 2018-11-26 viešai paskelbta informacija

 

Individualios veiklos pagal pažymą konsultacijos

50 komentarų

 1. Gal Atsakyti

  Malonu, kad anksti pateikėt skaičiavimus, bet iš viso šito sunku suprast ar šiais metais deklaruodamas ir apskaičiuodamas mokesčius turiu mokėti už 2018 metus pagal 2018m. pavyzdį ar jau pagal 2019m. skaičiavimą. Tai svarbu, nes tarkim apie PSD … Jei anksčiau nuo 400 € 9% buvo 36 € per mėnesį, tai dabar nuo 430 € (neperskaičiuotų) 6,98% būtų 30,01€ , jei 9% tai 38,7€ . O jei perskaičiuojama MMA – 555€ tai 6,98% – 38,74. Kokia dabar mėnesio įmoka? Tada kaip metinis PSD – ar sumokėtus mėnesinius po nuo buvusio 9% (nuo MMA 400€ per metus jau būsiu sumokėjęs 432€) skaičiuot, ar jau 6,98% (nuo MMA ?)? Kurį skaičiavimą man reikės deklaruot iki 2019 05 02?

  • skaiciumazgas AutoriusAtsakyti

   Laba diena,
   Už 2018 metus uždirbtas pajamas sumokėti mokesčius ( iki 2019 m. gegužės 1 dienos) reikės pagal 2018 metais galiojančius įstatymus. T.y. pagal 2018 metu tarifus:
   5-15 proc. GPM
   9 pros. PSD nuo pusės apmokestinamų pajamų (pelno).
   28,9 (+2) proc. VSDĮ nuo pusės apmokestinamų pajamų (pelno).

   Pagal naują tvarką Jums reikės sumokėti 2020 m. gegužės 1 dieną už per 2019 metus uždirbtas pajamas (pelną).
   Jeigu nesate draustas ir Jums aktualus PSD, tai metų eigoje iki kiekvieno mėnesio paskutinės dienos nuo 2019 m. sausio 1 dienos Jums reikės sumokėti 38,74 eur (555*6,98 proc).

   • PSD Atsakyti

    Jei PSD sumokėsiu tik deklaruodamas pajamas, ar man bus gražinta suma už per tuos metus turėtus nedarbingumo laikotarpius?

    • skaiciumazgas AutoriusAtsakyti

     Laba diena,

     PSD mokamas nuo uždirbtų apmokestinamųjų pajamų (pelno) ir šio mokesčio nemažina nedarbingumo laikotarpiai. Taip pat mokamos VSD įmokos.
     Tačiau vykdantis individualią veiklą yra apdraudžiamas ligos draudimu. T.y. individualios veiklos pajamos, nuo kurių yra sumokėti mokesčiai, ir kurios yra deklaruojamos, didina gauta ligos pašalpą iš Sodros. Iki kitų metų gegužės 1 dienos pateikus metines deklaracijas ir sumokėjus visus mokesčius, ligos pašalpa už nedarbingumo laikotarpius einamaisiais metais, bus perskaičiuota ir skirtumas išmokėtas.

 2. Jūratė Atsakyti

  Sveiki,jeigu 2019 m. uždirbsiu mažiau nei minimumą,tai mokesčius turėsiu mokėti nuo to ką uždirbau? ar vis tik nuo minimumo? (555 Eur).

  • skaiciumazgas AutoriusAtsakyti

   Sveiki,
   Gyventojų pajamų mokestis mokamas tik nuo tos sumos, kuri uždirbama.
   VSD (valstybinio socialinio draudimo įmokos) mokamos nuo sumos, kuri uždirbama. Nebent Jus nesate drausta (pvz. nedirbanti) ir Jums pačiai aktualu socialinis draudimas. Tada šios įmokos mokamos nuo nemažesnės nei MMA (555 eur) sumos. Pabrėžiu, kad VSD mokėjimas yra Jūsų pasirinkimas.
   PSD (privalomo sveikatos draudimo įmokos) mokamos nuo sumos, kuri uždirbama. Tačiau jei nesate drausta (nedirbanti, neauginanti vaikus, ne pensininkė ir t.t.) šį mokestį privalote sumokėti nemažesnį nei nuo 555 eur. t.y. 38,74 eur. kas mėnesį. T.y. jei nesate drausta, jus negalite rinktis ar mokėti ar ne 38,74 eur. Privalote sumokėti.

 3. Vidmantas Atsakyti

  Ar vykdant individualią veiklą pagal pažyma pačiam veiklos savininkui, lygos atveju yra išduodamas nedarbingumo lapelis ir apmokamas, jei mokesčiai sumokėti

 4. Daiva Atsakyti

  Laba diena,
  kaip su deklaravimu ir PSD bei VSD apskaičavimu. Už 2018 metus pirmiausia reikėtų įsivesti pajams ir sąnaudas į SODROS skaičiuoklę ir tuomet žinosime metines PSD ir VSD įmokas, o tada jau deklaruoti GPM308? 2018 metais mokėtos PSD įmokos (minimali suma, nes Indvividuali veikla yra pagrindinė) mažins metinę PSD įmokų dalį? Ačiū.

  • skaiciumazgas AutoriusAtsakyti

   Laba diena, Daiva,,

   Kiekvienais metais galima rinktis skirtingą išlaidų pripažinimo būdą. Tačiau pasirinktas išlaidų pripažinimo būdas yra taikomas kalendoriniams metams ir negali būti keičiamas už trumpesnį laikotarpį nei metai. Koks išlaidų pripažinimo būdas buvo pasirinktas dažniausiai nusprendžiama teikiant gyventojų pajamų mokesčio deklaraciją. T.y. jeigu bėgant metams buvo rinkti išlaidų dokumentai, o išlaidos sudarė mažiau nei 30 proc. visada galima pasinaudoti suteikiama galimybe.

   Skaičiuojant už 2018 metus reikėtų vadovautis formulėmis ir nepasitikėti institucijų skaičiuoklėmis.

   Jeigu rinkote išlaidų dokumentus ir iš pajamų atėmėte faktiškai patirtas išlaidas, tai apskaičiuoti turėtumėte:

   pajamos-faktiškai patirtos išlaidos=apmokestinamosios pajamos (pelnas)

   VSD=(apmokestinamosios pajamos (pelnas)/2 ) *28,9 proc. (+2 proc. jei kaupiama savarankiškai)

   PSD=(apmokestinamosios pajamos (pelnas)/2 ) *9 proc.

   GPM=(apmokestinamosios pajamos (pelnas) – VSD-PSD)*15 proc. -pajamų mokesčio kreditas

   Jeigu nerinkote dokumentų ir pasinaudojote atimti 30 proc. nuo pajamų, tai:

   pajamos-30%=apmokestinamosios pajamos (pelnas)

   VSD=(apmokestinamosios pajamos (pelnas)/2 ) *28,9 proc. (+2 proc. jei kaupiama savarankiškai)

   PSD=(apmokestinamosios pajamos (pelnas)/2 ) *9 proc.

   GPM=apmokestinamosios pajamos (pelnas) *15 proc. -pajamų mokesčio kreditas.

   Dėl PSD mokėto metų eigoje – taip. Metams pasibaigus ir apskaičiavus mokėtiną PSD iš jo reikia atimti PSD mokestį sumokėtą per metus. Taip pat yra ir su VSD įmokomis. Jei buvo pasirinkta mokėti metų eigoje.

 5. Daiva Atsakyti

  Sveiki,

  dėl sąnaudų atskaitymo iš pajamų. Ar galima rinktis kiekvienais metais skirtingą būdą (arba pagal dokumentus, arba 30 proc. nuo pajamų).

  • skaiciumazgas AutoriusAtsakyti

   Laba diena, Rokai,

   jei atidžiau pažiūrėtumėte į skaičiuoklę, tai pamatytumėte, kad GPM tarifas keičiasi (paskutiniai du stulpeliai).

   GPM tarifas yra 15 %, bet jam suteikiamas GPM kreditas, tai yra mokesčio sumažinimas.

   Todėl jeigu Jūsų apmokestinamosios pajamos (pelnas) per metus:
   • neviršija 20 tūkst eur, tai GPM 5 %;
   • jeigu nuo 20 tūkst. eur iki 35 tūkst. eur, tai nuo 5% iki 15 % (didėjant pajamoms, didėja tarifas);
   • jeigu virš 35 tūkst. eur, tai 15 %.

   GPM įstatyme jus nerasite mažesnių tarifų nei 15 %, tačiau rasite formules GPM kreditui, kuris ir perskaičiuoja, bei sumažina GPM mokestį.

   Pagarbiai,
   Skaičių Mazgas

 6. Algis Atsakyti

  Ar realiai yra pritaikomi pavyzdyje nurodyti 4000 ir 6000/mėn. variantai? Jei pajamos virš 3750/mėn. (45000 per metus), atsiranda prievolė būti PVM mokėtoju, o tuo pačiu ir kaupti gautas PVM SF, ir pirmiausia sumokėti 21% nuo gautų pajamų, ir tada nuo likučio skaičiuoti PSD/VSD/GPM. Ar tokiu atveju vistiek galima naudotis 30% supaprastintos apskaitos variantu GPM/VSD/PSD tikslais, faktūras kaupiant tik PVM apskaitai, ir tuo atveju jei sąnaudos mažesnės nei 30%, atskaityti 30%? Būtų gerai pataisyt pridedant PVM stulpelį, matytųsi kokio dydžio realūs mokesčiai gaunasi daugiau uždirbantiems, nes dar prisidės 21% PVM, galbūt kas dar mano kad daugiau uždirbantys mažiau mokės dėl Sodros lubų, bet realiai tai PVM permuš tas Sodros lubas… taip pat procentiškai kiek sumokama mokesčių logiškesnė išraiška būtų rodant procentą nuo uždirbto pelno, tada apskaitymo atveju bus tikslu, o net jei sąnaudos neapskaitomos, bet kokios veiklos sąnaudos visada ne nulinės, tad tas nurodytas procentas nėra realiai pasiekiamas, faktinės sąnaudos gali būti kiek mažesnės ar net didesnės už 30%, kad su apskaita nesivarginti. Būtų galima tokiu principu skaičiuojant sakyti kad bankų mokesčiai sudaro mažiau 1% nuo banke pervedamų sumų, bet tai nieko nesako apie mokesčių dydį. Tas 30% yra vienintelis būdas tikrųjų sąnaudų atskaitai net ir grynai protinio darbo atveju, kai dirbama bute, šildomame už savas lėšas, su savo kompiuteriu, iš asmeniškai apmokamos elektros, nupirkto popieriaus, važiuojant savo automobiliu, savo kuru, savo telekomunikacijų sąnaudom, savo laiko sąnaudom dirbant buhalteriu, ir pan. Bet 4000/6000 mėn. atvejais, visgi teks kaupti sąnaudų dokumentus, dėl PVM? Realiai gausis dar +21% nuo pelno, jei visos sąnaudos buvo su PVM faktūrom? Ačiū Jums už pavyzdžius, būtų idealu į tas lenteles įtraukti 4k, 6k, 10k, 20k /mėn. variantus pridedant PVM prievolę, pasimatytų pilnas mokesčių vaizdas viršijus PVM ribą.

  • skaiciumazgas AutoriusAtsakyti

   Laba diena, Algi,

   Jūsų mąstymuose yra labai didelė klaida. PVM nėra žmogaus pajamos. (Labai daug žmonių viršiją nurodytą 45 tūkst. eur ribą ir tampa PVM mokėtojais vykdydami Individualią veiklą pagal pažymą). PVM gali pakoreguoti uždirbamas apmokestinamas pajamas (pelną) taip kaip tapus PVM mokėtoju yra sprendžiama kaip perskaičiuoti prekės kainą. Pavyzdžius galite rasti straipsnyje „PVM, kaina ir savikaina“
   Tas 30 % išlaidų nuo pajamų yra galimybė, tiems kas neturi išlaidų ( pvz. tik kompiuteris ir smegenys) ir tiems kas tingi rinkti dokumentus. Gyventojas pats nusprendžia ar jam rinkti dokumentus ar ne. Tapus PVM mokėtoju išlieka tam tikrų niuansų dėl priimant sprendimą ar kaupti dokumentus ar pasinaudoti suteikiama galimybe nekaupti. Tačiau tai jau labai individualu ir šiuo klausimų yra būtina konsultacija.
   Jeigu Jums reikalinga Jūsų verslo specifikai aktuali informacija, galite pasinaudoti mūsų paslauga „
   „Individualios veiklos pagal pažymą apskaitos ir mokesčių konsultacijos „

 7. Violeta Atsakyti

  Laba diena,
  noriu paklausti ar aš galiu vykdyti individualią veiklą prekybos centre t. y. pardavinėti laikrodžius ir užsiimti jų remonto paslaugomis, pagal individualios veiklos pažymą?

 8. Austėja Atsakyti

  Sveiki, esu drausta, nes dirbu kitą darbą, tačiau vykdau ir individualią veiklą (Meninė kūryba), kiek procentų mokesčių turėsiu sumokėti nuo kiekvienos gautos sumos?

  • skaiciumazgas AutoriusAtsakyti

   Laba diena, Austėja,

   kadangi esate dirbanti pagal darbo sutartį, tai Jums sumokėti mokesčius reikės gegužės 1 dieną. T.y. už gautas pajamas per 2019 metus Jus turėsite sumokėti iki 2020 m. gegužės 1 dienos.
   Įstatymai nedraudžia mokėti anksčiau savarankiškai.
   Jūsų uždirbto pelno mokestinė našta (kiek procentų teks atiduoti valstybei viena ar kita mokesčio forma) yra nuo 15,8 iki 17,8 proc. jeigu pelnas per metus neviršija 25 tūkst. eur.

   Skaičių Mazgas

 9. labai idomu Atsakyti

  Sveiki, kiek reikia sumoket uz menesi mokesciu kaupiant pensija, nuo MMA , dirbant pagal pazyma , nuo 2019 m sausio men.

  • skaiciumazgas AutoriusAtsakyti

   Sveiki,

   Jeigu asmuo nėra draustas kitur, privalo draustis sveikatos draudimu ir nori draustis socialinio draudimu, tai mokesčiai, kai apmokestinamos pajamos (pelnas) 555 eur (MMA) būtų
   GPM 27,75 eur
   VSD 86,13 eur
   PSD 38,74 eur

   jei asmuo draustas kitur ir jam nesvarbu, nei sveikatos, nei socialinis draudimas, tai:
   GPM 27,75 eur.
   VSD 77,52 eur
   PSD 38,74 eur

   GPM apskaičiuotas , kai iš pajamų atskaitoma 30 proc. išlaidų.

 10. arūnas Atsakyti

  sveiki,
  norėčiau sužinoti kokią minimalią už mėnesį sumą turėčiau deklaruoti ,kad užsiskaitytų pilnas darbo stažas dirbant pagal individualią veiklą.Gal galite pateikti skaičiavimus nuo šios sumos.

  • skaiciumazgas AutoriusAtsakyti

   Labas rytas,

   Apmokestinamos pajamos (pelnas) (Eur) 616,67 eur

   GPM Gyventojų pajamų mokestis (Eur) 30.83 eur

   SoDra Valstybinio socialinio draudimo įmokos nuo 90% apmokestinamųjų pajamų (pelno) (Eur) 12,52% 69,49 eur
   PSD Sveikatos draudimo įmokos nuo 90% apmokestinamųjų pajamų (pelno) (Eur) 6,98% 38,74 eur

   Viso mokesčių (Eur) 139,06 eur

   Jeigu nekaupiama papildomai pensijai.

 11. arūnas Atsakyti

  sveiki dar kartą,
  jei teisingai suprantu tai apmokestinamos pajamos(pelnas)gaunamas nuo uždirbtos sumos atėmus 30 proc.išlaidų.Taigi už mėnesį turėčiau deklaruoti 616,67 eu + 30 proc.Ar taip?

  • skaiciumazgas AutoriusAtsakyti

   Sveiki,

   apmokestinamos pajamos (pelnas), tai
   Pajamos – 30 proc. jeigu Individualią veiklą pagal pažymą vykdantis gyventojas nerenka išlaidų dokumentų.
   Pajamos – išlaidos, jeigu Individualią veiklą pagal pažymą vykdantis gyventojas renka išlaidų dokumentus.

 12. Alvyda Atsakyti

  Dirbu individuali veikla pagal pažymą. Bet važinėjam komandiruotes į užsienį. Leidžiami dienpinigiai 430*1,3 ar 555*1,3. Ačiū

  • skaiciumazgas AutoriusAtsakyti

   Laba diena,

   Vykdant Individualią veiklą pagal pažymą komandiruotės dienpinigius apskaičiuoti reikia ne pagal Jūsų nurodytas formules, o vadovaujantis :
   Dėl komandiruočių sąnaudų atskaitymo iš pajamų taisyklių patvirtinimu
   Dėl dienpinigių ir kitų komandiruočių išlaidų apmokėjimo

   T.y. komandiruotė turėtų būti įforminta atitinkamu dokumentu. Dienpinigių dydžiai priklauso nuo kiekvienos šalies į kurią vykstama ir nuo praleisto laiko kiekvienoje šalyje.

 13. Vygantas Atsakyti

  Laba diena.Jeigu toje pačioje Įmonėje dirbu pagal darbo sutartį ir pagal ir pagal individualios veriklos pažymą,ar mokesčių apskaičiavimo skaičiuoklė ta pati ir procentai išlieka tie patys ( VSD,PSD,GPM,išlaidos .apmokestinamos pajamos) Sąskaitą kas menesį išrašau 326,92 EUR.

  • skaiciumazgas AutoriusAtsakyti

   Laba diena,

   mokesčių tarifai išlieka tokie patys. Tačiau jeigu gaunate Individualios veiklos pajamų iš savo darbdavio, Jums negalioja 30 proc. išlaidų taisyklė.
   Pajamos – 30 proc. = apmokestinamos pajamos nuo kurių skaičiuojami mokesčiai.

   Jus privalote rinkti visus išlaidų dokumentus, tik taip taip galėsite susimažinti savo pajamas. T.y. jums galioja formulė.

   Pajamos – išlaidos pagal dokumentus = apmokestinamos pajamos nuo kurių skaičiuojami mokesčiai.

   • Vaida Atsakyti

    Laba diena,
    Noriu pasitikslinti : jeigu pareigos įmonėje pagal darbo sutartį ir darbas pagal individualios veiklos pažymą yra visiškai ne tos pačios srities, vistiek negalima taikyti 30% išlaidų taisyklės? Pvz.: žmogus pagal darbo sutartį įmonėje dirba technikos inžinieriumi, o dabar individualios veiklos pažymą platina įmonės skrajutes.

    • skaiciumazgas AutoriusAtsakyti

     Laba diena, Vaida,

     nėra numatyta, kad veiklos turi sutapti. Ribojimas bendrai . Todėl užtenka darbdaviui išrašyti vieną sąskaitą, kai netenkama teisė į 30 proc.

     ” Ši nuostata netaikoma, kai individualios veiklos pajamas ar jų dalį gyventojas gauna iš su darbo santykiais ar jų esmę atitinkančiais santykiais susijusio asmens”

 14. Danutė Atsakyti

  Laba diena, esu pensininkė, bet dar dirbu pagal individualios veiklos pažymą.Ar turiu mokėti PSD mokestį ?

  • skaiciumazgas AutoriusAtsakyti

   Laba diena, Danute,

   reminatis VSDĮ įstatymo 11 str. 2 dalimi asmenys, kurie :

   gauna (jiems yra paskirta) socialinio draudimo senatvės ar socialinio draudimo netekto darbingumo (invalidumo) pensiją, paskirtą pagal Lietuvos Respublikos valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymą;

   yra sukakę socialinio draudimo senatvės pensijos amžių pagal Valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymą.

   Gali nemokėti VSD įmokų ir atitinkamai PSD įmokų nuo gaunamo pelno. T.y. pateikus metinę deklaraciją reikės susimokėti tik gyventojų pajamų mokestį, o VSD ir PSD Sodra jums nepriskaičiuos.

   PSD kas mėnesį mokėti taip pat nereikia, nes esate drausta valstybės lėšomis.

  • Anonimas Atsakyti

   Labas,vykdant individuią veiklą į žurnalą rašoma tik deklaruotina suma atėmus 30proc. išlaidų ar visos gaunamos pajamos,išlaidų čekių nerenku

    • Anonimas Atsakyti

     Sveiki,ar vykdant individualią veiklą būtina už atliktus darbus išrašyti pinigų priėmimo kvitus.ir ar juos reikia kur nors užregistruot nusipirkus iš knygyno,nes jiems serijos grafa tuščia?

     • skaiciumazgas Autorius

      Sveiki,

      pinigų priėmimo kvitą galima pačiam numeruoti. Suteikti seriją ir kvito numerį. Svarbu laikytis bendros tvarkos t.y. numeriai turi eiti chronologine tvarka. Kvitus registruoti reikalauja Grynųjų pinigų priėmimo ir išmokėjimo taisyklės. Kai kvitui suteikiamas numeris ir serija savarankiškai, reikia registruoti tik išrašytus kvitus.

 15. Anonimas Atsakyti

  Sveiki,ar į žurnalą turiu įrašyti visa pajamas ar tik deklaruotiną sumą jei nerenku išlaidų dokumentų

 16. Danutė Atsakyti

  Sveiki, esu pensininkė, dirbu dar pagal individualią veiklą.Kokius mokesčius turiu mokėti, kad man būtų po 4-5 metų perskaičiuojama pensija?

  • skaiciumazgas AutoriusAtsakyti

   Laba diena,

   jeigu Jums aktualus socialinio draudimo stažas, tai turėtumėte mokėti visus mokesčius. T.y. Sodra, PSD ir GPM. Taip pat Jūsų sumokama suma neturėtų būti mažesnės nei nuo minimalios mėnesinis algos per mėnesį.

 17. Marius Atsakyti

  Laba diena,
  Bandau išsivesti formulę kaip būtų galima išsiskaičiuoti pajamas pagal individualią veiklą. Esu dirbantis, draustas, o individuali veikla kaip papildomas vakarinis darbas. Domia su 0% ir su 30% išlaidomis. Ar procentaliai skirsis jei per metus deklaruosiu 100, 1000 ar 10000 eurų? Tarkim noriu gauti 1000 eurų gryno pelno, kokia bendrą sumą turėčiau įrašyti pasirašant sutartį? Kalbu apie 2019 metus. Labai lauksiu atsakymo, ačiū.

  • skaiciumazgas AutoriusAtsakyti

   Laba diena, Mariau,

   uždirbus iki 1000 eur per mėn. mokestinė našta

   kai 0 proc. išlaidų 22-24,3 proc. (priklauso nuo papildomo pensijų draudimo)
   kai 30 proc. išlaidų 15,8-17,7 proc. (priklauso nuo papildomo pensijų draudimo).

   Formulę, kurią reiktų taikyti, tai
   Grynasis pelnas/(1-mokestinė našta/100)

 18. juste Atsakyti

  Sveiki,

  Jei turiu individualią žemės ūkio veiklą, bet iš jis jokių pajamų negaunu, ir turiu kitą veiklą nesusijusią su žemės ūkiu ir iš kurios gaunu pajamas, tai pagal ką turėčiau mokėti PSD/VSD? nes pagal ūkinę veiklą PSD turiu lengvatas. Tai ar turėsiu už abi veiklas mokėti atskirai ar kaip tai vyksta?

  • skaiciumazgas AutoriusAtsakyti

   Sveiki, Juste,

   kiekvienu atveju yra mokama nuo apmokestinamų pajamų (uždirbto pelno) pagal kiekvieną veiklą atskirai.
   Jeigu Jums aktualus sveikatos draudimas t.y. nesate drausta kitur ar valstybės lėšomis, tai asmeniškai turėtumėte kreiptis į Sodrą informaciniu telefonu ar Jums galios lengvatinis 2,33 proc. mokant PSD kas mėnesį.

 19. Vygantas Atsakyti

  Žiauriai pravertė straipsnis, net neįsivaizduojat kaip pravertė. Labai ačiū!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.